psychiatra i psycholog warszawa
psychiatra warszawa – psychoterapia warszawa

Polityka antykoncepcji w sytuacjach kryzysowych ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Po kolejnej szczegółowej analizie pracownicy ponownie zalecili Plan B w przypadku sprzedaży OTC bez ograniczeń wiekowych. Dlatego wielu ekspertów uczestniczyło w dwóch osobnych recenzjach i zgodziło się, że ten lek może być bezpiecznie stosowany przez kobiety w celu zapobiegania ciąży bez nadzoru lekarskiego – podstawowego kryterium zatwierdzenia OTC. W swoim liście do komisarza FDA sekretarz Sebelius oświadczyła, że: Na podstawie mojej analizy doszedłem do wniosku, że dane przedstawione dla tego produktu nie pozwalają ustalić, że wymagania dotyczące wydawania recepty powinny zostać wyeliminowane dla wszystkich grup wiekowych . Następnie określiła w niej oświadczenie na stronie internetowej HHS: Dzisiejsze działanie odzwierciedla mój wniosek, że dane dostarczone w ramach faktycznego badania użytkowania i studium zrozumienia etykiety nie są wystarczające, aby wesprzeć uczynienie planu B One-Step dostępnym dla wszystkich dziewcząt 16 i młodszych, bez rozmowy z pracownik służby zdrowia. 4 To jest to samo uzasadnienie, które wykorzystał działający dyrektor FDA Center for Drug Evaluation and Research, aby odmówić zatwierdzenia w 2004 r. Dane z badania rzeczywistego wykorzystania , które są cytowane przez sekretarza uzyskane dzięki bezpłatnemu wstępnemu dostępowi do planu B dla młodych kobiet w wieku od 15 do 20 lat, które już odbyły regularne stosunki w celu sprawdzenia, czy stosowały one s dostępne. Oni zrobili.
Aby zoptymalizować skuteczność antykoncepcji doraźnej, należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe po epizodzie niechronionego stosunku, ponieważ skuteczność zmniejsza się z czasem. 5 Gdy lewonorgestrel przyjmuje się zgodnie z zaleceniami, lek zapobiega co najmniej 50% ciąż. Tak więc, po epizodzie nieosłoniętego stosunku, ważne jest, aby kobieta szybko uzyskała ten produkt. Wprowadzenie ograniczeń wiekowych dotyczących jego dostępności wymaga, aby wszyscy potencjalni nabywcy wykazali, że są starsi od określonego wieku (w tym przypadku 17 lat). Aby to zrobić, muszą oni przedstawić dane identyfikacyjne, zanim będą mogli ustalić, czy apteki zapasy produktu. Konieczne podejście do jednego z ich rówieśników pracujących w sklepie w ich sąsiedztwie, zidentyfikowanie się jako niedawno uprawionego seksu bez zabezpieczenia i dostarczenie dokumentu z jego nazwiskiem i adresem upokorzy wiele kobiet i zniechęci wielu do szukania, kupowania i używania tego produktu. zapobiec nieplanowanej ciąży. Ponadto wiele kobiet ubogich lub znajdujących się w niekorzystnej sytuacji zostanie pozbawionych dostępu, ponieważ nie posiadają oni prawa jazdy, paszportu ani innej formy identyfikacji umożliwiającej weryfikację ich wieku.
W naszej opinii decyzja sekretarza o zachowaniu statusu pozagiełdowego dla planu B One-Step opierała się raczej na polityce niż na nauce. Nie może opierać się na kwestiach bezpieczeństwa, ponieważ 12-latek może kupić śmiertelną dawkę acetaminofenu w dowolnej aptece za około 11 USD, bez żadnych pytań. Jedynym udokumentowanym działaniem niepożądanym lewonorgestrelu w dawce 50 $ są nudności i opóźnienie miesiączki o kilka dni. Każda obiektywna ocena jasno pokazuje, że Plan B jest bardziej niebezpieczny dla polityków niż dla nastolatków. Tak więc ponownie mamy sytuację, w której względy polityczne stanowią podstawę polityki zdrowia publicznego – co powoduje kolejny smutny dzień dla kobiet.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Ten artykuł (10.1056 / NEJMp1114439) został opublikowany 14 grudnia 2011 r. O godz.
Author Affiliations
dr
[hasła pokrewne: strefy tętna kalkulator, oligofrenia, chleb razowy na zakwasie ]

Tags: , ,

No Responses to “Polityka antykoncepcji w sytuacjach kryzysowych ad”

 1. Zuzanna Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: wypełnianie zmarszczek[...]

 2. Emilia Says:

  Ja używam w kapsułkach kwas hialuronowy

 3. Criss Cross Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: anaboliki[...]

 4. Patrycja Says:

  czy to możliwe, żeby włókniak zniknął?

Powiązane tematy z artykułem: chleb razowy na zakwasie oligofrenia strefy tętna kalkulator