psychiatra i psycholog warszawa
psychiatra warszawa – psychoterapia warszawa

Penny Wise, Pound Foolish Granice pokrycia po immunosupresji po transplantacji nerki ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Chociaż klinicznie oczywiste, związek między niepowodzeniem alloprzeszczepu a nieprzestrzeganiem jest trudny do potwierdzenia na podstawie prospektywnych badań, ponieważ biorcy przeszczepów raczej nie przyznają się do słabego przylgnięcia, obawiając się, że zmniejszy to ich szanse na powtórzenie przeszczepu.1 Jednakże jakościowe badania Pacjenci po przeszczepieniu nerki potwierdzają wysoki ciężar ekonomiczny związany z płaceniem za schematy leczenia immunosupresyjnego, zwłaszcza wśród osób w gorszej sytuacji społeczno-ekonomicznej2. W badaniu z 2010 r. ponad 70% amerykańskich programów transplantacji nerki donosiło, że ich pacjenci mieli skrajnie poważne lub ciężkie . bardzo poważny problem z płaceniem za leki immunosupresyjne, a 68% zgonów i strat przeszczepu spowodowanych nieprzestrzeganiem kosztów. Przeżycie allograftu nerkowego jako funkcja statusu ubezpieczyciela w Stanach Zjednoczonych. Wykresy liniowe pokazują skorygowane ryzyko utraty przeszczepów nerkowych od zmarłych dawców (Panel A) i żywych dawców (Panel B) w czasie w zależności od statusu ubezpieczyciela. Dane potwierdzają wcześniejsze doniesienia wskazujące, że skorygowane prawdopodobieństwo utraty przeszczepu zwiększa się u pacjentów wyłącznie ubezpieczonych przez Medicare. Wykresy słupkowe pokazują, że ta różnica jest znacznie większa po zakończeniu 3-letniego okresu leczenia lekami immunosupresyjnymi Medicare. Pacjenci, którzy nie są objęci ubezpieczeniem Medicare, mają przez całe życie dostęp do leków immunosupresyjnych przez całe życie. Dane opierają się na 65 474 pacjentach ubezpieczonych na Medicare i 17 927 pacjentach nieobjętych Medicare. Metody można znaleźć w dodatkowym dodatku.
Pacjenci objęci ubezpieczeniem Medicare mają większe ryzyko niewydolności przeszczepu nerek niż ubezpieczeni prywatnie, którzy mają dożywotnie ubezpieczenie na schematy leczenia immunosupresyjnego, a różnica ta znacząco wzrasta, gdy opieka zdrowotna pacjentów Medicare wygasa po 3 latach (patrz wykresy i Dodatek dodatkowy, dostępne z pełny tekst tego artykułu na). To odkrycie potwierdza hipotezę, że niedotrzymanie kosztów związanych z reżimami immunosupresyjnymi jest ważną przyczyną utraty przeszczepu nerki. Obowiązkowe ubezpieczenie na całe życie może polepszyć przyleganie, a tym samym zmniejszyć potrzebę kosztowniejszego leczenia dializami lub drugiego przeszczepu.
Korzyści finansowe z trwającej całe życie terapii immunosupresyjnej są oczywiste, gdy przyjrzymy się kosztom opcji leczenia ESRD. Początkowa transplantacja nerki jest droga, kosztując Medicare średnio około 110 000 $; leki immunosupresyjne kosztują około 15 000 do 20 000 USD rocznie (być może znacznie mniej, jeśli dostępne są alternatywne leki generyczne). Chociaż koszt utrzymania aloprzeszczepu jest znaczny, należy go porównać z szacunkowym rocznym kosztem 75 000 USD na ustanowienie i utrzymanie leczenia dializami w przypadku niepowodzenia alloprzeszczepu, jak również kosztem powtórnego przeszczepienia u odpowiednich kandydatów. Ponieważ pacjenci z niewydolnością nerek wymagają długotrwałej dializy lub funkcjonującego allograftu nerkowego, aby przeżyć, brak płacenia za trwającą immunosupresję zapewnia, że początkowe inwestycje Medicare w transplantację nerki zostaną zmarnowane, że pacjenci umrą przedwcześnie, a amerykańscy podatnicy zapłacą za droższe ale gorsza terapia po kilku przeszczepach niepotrzebnie.
Potencjał oszczędności kosztów dzięki całokształtu ubezpieczenia na narkotyki jest wspierany przez dane empiryczne
[hasła pokrewne: badanie ana cena, makijaz permanentny oczu, elvita e rejestracja ]

Tags: , ,

No Responses to “Penny Wise, Pound Foolish Granice pokrycia po immunosupresji po transplantacji nerki ad”

 1. Married Man Says:

  Byłam już u dwóch dermatologów

 2. Accidental Genius Says:

  Article marked with the noticed of: leczenie[...]

 3. Old Man Winter Says:

  Też słyszałam bardzo dobre opinie o rehabilitacji

 4. Ludwik Says:

  [..] Cytowany fragment: Dietetyka Gdynia[...]

 5. Anna Says:

  coś czuje ze bez lekarza i tak się nie obejdzie

 6. Julia Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: Odtrucie alkoholowe Warszawa[...]

 7. Marek Says:

  nauka i medycyna jest potrzebna

Powiązane tematy z artykułem: badanie ana cena elvita e rejestracja makijaz permanentny oczu