psychiatra i psycholog warszawa
psychiatra warszawa – psychoterapia warszawa

Neurostymulacja choroby Parkinsona z wczesnymi komplikacjami motorycznymi AD 9

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Ponadto, wyniki dzienniczka dotyczące mobilności nie zmieniły się istotnie w stosunku do wartości wyjściowej w grupie leczonej farmakologicznie, ale czas o złej ruchliwości był zmniejszony, a czas z dobrą ruchliwością był znacząco zwiększony w grupie neurostymulacyjnej. Obserwowana różnica między grupami terapeutycznymi wynika zatem z poprawy u pacjentów otrzymujących neurostymulację, w porównaniu z tymi, którzy otrzymują samą terapię medyczną, a nie z pogorszeniem wśród tych ostatnich pacjentów. Neurostymulacja w połączeniu z leczeniem farmakologicznym może zatem poprawić objawy ruchowe lepiej niż sama terapia medyczna na tym wcześniejszym etapie. Ponieważ odpowiedź na lewodopę przewiduje zasięg efektu stymulacji podprogowo na parkinsonowskie objawy ruchowe, spodziewano się poprawy stanu pozatestycznego za pomocą stymulacji. Co więcej, pomimo efektu pułapu, połączenie stymulacji i leczenia zaowocowało niewielką, ale znaczącą poprawą wyniku ruchowego, w porównaniu z samym leczeniem. Jako główną korzyść z punktu widzenia pacjenta, codzienne czynności poprawiły się u pacjentów z neurostymulacją w najgorszym stanie w ciągu dnia, chociaż, jak oczekiwano, nie było istotnej różnicy między grupami w najlepszym stanie.
Ogólnie, zdarzenia niepożądane występowały częściej u pacjentów otrzymujących neurostymulację niż u osób otrzymujących wyłącznie leczenie medyczne. Jednak ten wynik był głównie spowodowany większą liczbą łagodnych zdarzeń niepożądanych w grupie neuropymulacji niż w grupie leczenia medycznego. Poważne zdarzenia niepożądane w grupie medyczno-terapeutycznej były częściej związane z problemami mobilności i efektami ubocznymi leków (halucynacje i problemy behawioralne), natomiast duża depresja występowała częściej u pacjentów z neurostymulacją, pomimo ogólnej poprawy nastroju pod koniec Proces sądowy. Częstotliwość zachowań samobójczych, w tym samobójczych, była wysoka36, ale nie różniła się między grupami leczonymi. Chociaż w trakcie badania były trzy samobójstwa (dwie w grupie neurostymulacyjnej i jedna w grupie leczenia medycznego), a także cztery próby samobójcze (dwie w grupie neurostymulacyjnej i dwie w grupie leczenia medycznego), to badanie nie sugerowało że neurostymulacja wiąże się z wyższym ryzykiem samobójstwa niż terapia medyczna. Zamiast tego postawimy hipotezę, że decyzja o ewentualnym poddaniu się neurostymulacji może wybrać określoną podgrupę pacjentów z wyższym ryzykiem zachowań samobójczych niż populacja ogólna. Procedury monitorowania ustanowione w tym badaniu mogą być przydatne w przyszłości. Łącznie 26 poważnych zdarzeń niepożądanych dotyczyło bezpośrednio operacji lub wszczepionych urządzeń; 25 z nich ustąpiło całkowicie, a pozostawiło skórną bliznę.
Mocne strony tego badania obejmują rygorystyczne standardy interwencji, ścisły monitoring skutków ubocznych, niewielką liczbę wycofań oraz spójność wyników analizy zamiaru leczenia i analizy protokołu Ponieważ standardy terapii medycznej były dobrze przestrzegane w obu grupach terapeutycznych, a ponieważ objawy ruchowe i jakość życia nie zmieniły się w grupie leczenia medycznego, poprawa wśród pacjentów, którzy przeszli zabieg chirurgiczny, można przypisać neurostymulacji. Aby przezwyciężyć trudności związane z oślepianiem w badaniach neurostymulacyjnych, 21 wprowadziliśmy ślepy przegląd wyników motorycznych za pomocą nagrań wideo, które potwierdziły lepszy efekt neurostymulacji nad leczeniem farmakologicznym, potwierdzając zasadność głównego wyniku badania.
Podsumowując, stwierdziliśmy, że neurostymulacja była lepsza niż sama terapia medyczna we względnie wczesnym stadium choroby Parkinsona, zanim pojawiły się poważne komplikacje motoryczne. Neurostymulacja może być opcją terapeutyczną dla pacjentów na wcześniejszym etapie, niż sugerują obecne zalecenia.23,37
[więcej w: makijaz permanentny oczu, pulsantis, lek bez recepty na uspokojenie ]

Tags: , ,

No Responses to “Neurostymulacja choroby Parkinsona z wczesnymi komplikacjami motorycznymi AD 9”

 1. Highlander Monk Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do dieta bezglutenowa[...]

 2. Andrzej Says:

  to nie jabłka, ażeby można je było spożywać w dowolnej ilości

 3. Night Train Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: zdrowie[...]

 4. Bianka Says:

  Nie rozumiem po co pisać taki artykuł.

Powiązane tematy z artykułem: lek bez recepty na uspokojenie makijaz permanentny oczu pulsantis