psychiatra i psycholog warszawa
psychiatra warszawa – psychoterapia warszawa

Zmiany zachowań seksualnych i spadek zakażeń wirusem HIV wśród młodych mężczyzn w Tajlandii cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Udział mężczyzn pozostających w związku małżeńskim utrzymywał się na tym samym poziomie w granicach 25-30%. Wstrzyknięcie leku było dość rzadkie; spośród 4307 mężczyzn w pięciu badanych kohortach tylko 60 (1,4 proc.) zgłosiło kiedykolwiek wstrzyknięcie sobie nielegalnych narkotyków (Tabela 2). W okresie badania odsetek mężczyzn, którzy zgłosili stosowanie prezerwatywy podczas ostatniego seksualnego spotkania z pracownikiem seks, wzrósł, z 61,0 procent w 1991 r. Do 92,6 procent w 1995 r. Wzrost wykorzystania prezerwatyw odzwierciedla się w spadku odsetka mężczyzn z historią chorób przenoszonych drogą płciową, które spadły z 42,2 procent w 1991 r. do 15,7 procent w 1995 r. (tabela 2). Chociaż nie można było zbadać przyczyn konkretnych zgłoszonych chorób przenoszonych drogą płciową, ponieważ brakowało nam mikrobiologicznego potwierdzenia zaangażowanych organizmów, odsetek mężczyzn, którzy zgłosili historię owrzodzeń narządów płciowych zmniejszył się z 19,5 procent w 1991 r. Do 3,4 procent w 1995 r. Odsetek, który zgłosił po wyładowaniach cewki moczowej zmniejszyło się z 36,0 procent do 15,0 procent.
Tabela 3. Tabela 3. Związek zachowań seksualnych i prezerwatyw z częstością zakażeń wirusem HIV wśród żołnierzy przymusowych w kohortach z 1991, 1993 i 1995 roku. Istniały ważne zmiany w czasie związane z zachowaniami związanymi z ryzykiem z częstością występowania zakażeń wirusem HIV (Tabela 3). Aktywność seksualna przed ukończeniem 17 lat wiązała się ze zwiększoną częstością zakażenia HIV we wszystkich kohortach. Jednak wśród mężczyzn z kohorty z maja 1995 roku, których aktywność seksualna rozpoczęła się w wieku 17 lat lub starszych, częstość występowania HIV wynosiła tylko 3,6 procent (Tabela 3). Częstość występowania HIV wśród mężczyzn, których aktywność seksualna rozpoczęła się wcześniej, utrzymywała się w przedziale 11,0% do 15,4% w okresie badania (Tabela 3).
Stosunki seksualne z pracownicami płci żeńskiej nadal stanowiły istotny czynnik ryzyka zakażenia wirusem HIV w całym okresie badania; zachowanie to było związane z ponad czterokrotnym wzrostem częstości występowania zakażeń wirusem HIV w trakcie badania. Jednakże wystąpił niewielki spadek częstości występowania HIV wśród mężczyzn, którzy zgłosili, że utrzymywali kontakty seksualne z pracownicą płci żeńskiej, od około 14 procent w kohortach z 1991 i 1993 r. Do 9,2 procent u mężczyzn zatrudnionych w maju 1995 r. (Tabela 3) .
Wśród mężczyzn wcielonych w 1991 i 1993 r. Ci, którzy zgłosili niestosowanie prezerwatywy podczas ostatnich stosunków seksualnych z pracownikiem seksualnym, nie mieli wyższego rozpowszechnienia wirusa HIV w analizie jednoczynnikowej niż ci, którzy używali prezerwatyw (Tabela 3). Jednak nie używanie prezerwatywy podczas stosunku z pracownikiem seksualnym wiązało się z częstszym występowaniem HIV w kohorcie z 1995 roku. Chociaż stosowanie prezerwatyw podczas stosunku seksualnego z pracownicami płci żeńskiej stało się normą do 1995 r., Osoby, które zgłosiły, że nie używają prezerwatyw, miały około dwukrotnie wyższą niż u osób zakażonych HIV (Tabela 3).
Mężczyźni, którzy relacjonowali relacje seksualne z dziewczyną, mieli średnio wyższy wskaźnik zakażenia wirusem HIV niż ci, którzy twierdzili, że nie uprawiali seksu z dziewczyną. Różnica ta była jednak znacząca tylko w kohortach z 1991 roku. Używanie prezerwatyw w dowolnym czasie podczas seksu z dziewczyną było rzadkie w każdej z kohort; tylko 31,9 procent osób, które zgłosiły stosunki seksualne z dziewczyną, twierdziło, że kiedykolwiek korzystało z prezerwatywy
[hasła pokrewne: chusteczki lateksowe, rehabilitacja domowa warszawa, lek bez recepty na uspokojenie ]

Tags: , ,

No Responses to “Zmiany zachowań seksualnych i spadek zakażeń wirusem HIV wśród młodych mężczyzn w Tajlandii cd”

 1. Pusher Says:

  częste zapalenie oskrzeli może świadczyć o alergii

 2. Sofa King Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu testy konsumenckie żywności[...]

 3. Klaudia Says:

  trzeba brać tego odpowiednio dużo i stosować zbilansowaną dietę

 4. Inga Says:

  [..] Cytowany fragment: depilacja laserowa warszawa[...]

 5. Pepper Legs Says:

  jagody goji są smaczne i to wystarczy

Powiązane tematy z artykułem: chusteczki lateksowe lek bez recepty na uspokojenie rehabilitacja domowa warszawa