psychiatra i psycholog warszawa
psychiatra warszawa – psychoterapia warszawa

Ewolucja terapeutyczna i wyzwanie Racjonalnej Medycyny ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Mieli także wspólne oczekiwania wobec terapii: lekarstwo powinno wywoływać silne objawy, przywracające równowagę i przepływ. Pacjent, który był gorączkowany, zarumieniony i majaczał z powodu malarii, mógł być uspokojony i ochłodzony, przynajmniej w dotyku, przez krwawienie. Pacjenci, którzy byli przekonani, że ich cierpienie wynika z niedrożności jelitowej, ucieszyły się z wymiotnych wymiotów i biegunki, które wytworzyły środki odurzające i katharsis. Ponadto, zabiegi dostosowano do indywidualnych cech, takich jak wiek, nawyki, zawód i lokalizacja. Humoralistyczna terapia przybrała wyraźnie młody obrót w młodej republice. Z pozoru kuratorskie podejście Warrena wywołuje karykaturę praktykującego heroiczną medycynę , podejście powszechnie kojarzone z Benjaminem Rushem z Filadelfii. Medycyna heroiczna stosowała dramatyczne interwencje, aby zszokować ciało z powrotem w stan humoralnej równowagi i zdrowia. Im bardziej tragiczna choroba, tym bardziej bohaterska interwencja.
Artykuł z 1812 r. W czasopiśmie informował o obfitym krwawieniu pacjentów z ranami postrzałowymi – strategia terapeutyczna, która wydaje się być oksymoroniczna, dopóki nie przypomnimy sobie, że główną troską lekarzy (po zatrzymaniu początkowego krwotoku) było zapobieżenie ropieniu i zgorzeli. Ponieważ procesy te były znane z tego, że podążały za stanem zapalnym i gorączką, a upuszczanie krwi zmniejszało widoczne oznaki obu, lekarze mieli moralny nakaz krwawienia w takim stopniu, w jakim można było go tolerować, aby ratować życie i kończynę (1812d). Racjonalność terapeutyczna przybierała wiele postaci.
Sceptycyzm, entuzjazm i terapeutyczny imperatyw
W inauguracyjnym numerze czasopisma pojawił się w dużej mierze pozytywny przegląd nauk Rusha, a także lament, że byliśmy naszą wiedzą o chorobach i ich leczeniu tak definitywnym, jak nasza znajomość form i praw materii; nie byłoby wątpliwości ani różnorodności w praktyce lekarskiej, a ludzkość byłaby uprawniona do osiągnięcia wyznaczonego okresu trzech lat wyników i dziesięciu lat (1812c).
Jednak zwątpienie i różnorodność rosły. Boston szybko stał się domem dla sceptycznego stylu praktyki, który bezpośrednio przeczył heroicznemu podejściu Rusha. Nawet w pierwszym numerze czasopisma Jacob Bigelow krytykował różne racje uzasadniające istniejące metody leczenia oparzeń i apelował o empiryczne dowody potwierdzające negatywny sposób leczenia oparzeń, który powinien polegać na pozostawieniu ich samym sobie lub pozostawieniu procesu w naturze ( 1812b). Bigelow później opracował swoje przemyślenia na temat medykatrii natury , leczniczej siły natury w często cytowanym dyskursie na temat ograniczonej choroby (1835).
Wiele czynników sprzyjało rozpowszechnianiu się sceptycyzmu w zakresie terapii w pierwszej połowie XIX wieku. Amerykańscy lekarze podziwiali pracę Pierre a Louisa i metodę numeryczną nauczaną w szpitalu La Charité w Paryżu, gdzie Louis osiągnął wyniki u pacjentów z zapaleniem płuc, którzy byli leczeni za pomocą lub bez upuszczania krwi i nie znaleźli żadnej wymiernej różnicy. Miejscowy rynek również odegrał ważną rolę: regularni lekarze musieli stawić czoła konkurencji ze strony homeopatów, hydropatów, naturopatów, ekscentryków i innych sekciarzy, którzy utracili tradycyjne nabożeństwo do lancetu i zaoferowali mniej bolesne alternatywy.
[więcej w: charakteropatia, elvita rejestracja, zespół abstynencyjny leczenie domowe ]

Tags: , ,

No Responses to “Ewolucja terapeutyczna i wyzwanie Racjonalnej Medycyny ad”

 1. Mr. Spy Says:

  czy to możliwe, żeby włókniak zniknął?

 2. Mr. Wholesome Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: dieta odchudzająca[...]

 3. The China Wall Says:

  Ja mam TSH, FT4 i TPO w normie

 4. Maja Says:

  [..] Cytowany fragment: Akcesoria do smartfona[...]

 5. Józef Says:

  Trzeba przede wszystkim dbać o siebie i zdrowe nawyki

 6. Igor Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: dietetyk konin[...]

 7. Mule Skinner Says:

  Hej mam nawracający problem z synkiem

Powiązane tematy z artykułem: charakteropatia elvita rejestracja zespół abstynencyjny leczenie domowe