psychiatra i psycholog warszawa
psychiatra warszawa – psychoterapia warszawa

Bolesne nierówności – opieka paliatywna w krajach rozwijających się ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Ustawodawstwo międzynarodowe koncentruje się przede wszystkim na budowaniu barier w nielegalnym handlu heroiną, a nie na usuwaniu barier, które czynią jego terapeutyczny odpowiednik, morfinę, niedostępną. Jak zauważył Diederik Lohman z Human Rights Watch, w niektórych krajach zasady są tak rygorystyczne, że lekarze ryzykują więzienie, jeśli zalecają stosowanie opioidów w celu leczenia bólu ich pacjentów. To obrażenie , jak to określa Lohman, wojny z narkotykami doprowadziło do potężnej biurokracji. Chociaż przepisy różnią się w zależności od kraju, konsekwencje są takie same: lekarze nie mogą przepisać skutecznych środków przeciwbólowych, a pacjenci z bólem nie mogą zostać poddani leczeniu.
Na przykład w meksykańskim stanie Jalisco lekarze muszą dwukrotnie udać się do stolicy, aby uzyskać prawo do przepisywania leku – raz na licencję i ponownie na 50 przydziałów na receptę. Jeśli przejdą przez tę plątaninę, ich pacjenci muszą udać się do stolicy, aby wypełnić receptę w jednej z nielicznych aptek w kraju z licencją na morfinę.
Analiza przypadku przepisywania środków odurzających: Różnica między przepisami w typowym stanie Indii a zmienionymi przepisami w stanie Kerala. W Kerali w Indiach możliwości leczenia bólu były podobnie ograniczone do kilku lat. Lekarze musieli uzyskać pięć licencji od różnych organów rządowych, zanim mogli przepisać miligram morfiny. Często jedna licencja wygasała przed uzyskaniem kolejnej, a lekarz musiałby rozpocząć proces ponownie bez podawania dawki. W odpowiedzi na wysiłki Rajagopala, lekarza opieki paliatywnej, zasady Kerali uległy zmianie, ale w większości stanów indyjskich utrzymują się wygórowane przeszkody (patrz tabela) .4
W wielu krajach, nawet jeśli lekarz ma licencję na przepisywanie morfiny, istnieją poważne przeszkody w podawaniu tego leku. Na Ukrainie lekarze są ograniczeni zarówno ilością morfiny, którą mogą przepisać, jak i drogą podawania. Vlad, na przykład, człowiek z przerzutowym rakiem mózgu, mógł otrzymywać tylko zastrzyki z morfiny, które musiał podać pracownik służby zdrowia w swoim domu. Bez opcji długodziałającej kontrola bólu osiąga się w najlepszym razie rzadko; po prostu nie ma wystarczająco wyszkolonego personelu, aby dotrzeć do wszystkich potrzebujących pacjentów.
W Ugandzie, ponieważ większość ludności mieszka na wsiach, większość ludzi umiera w domu, a nie w szpitalu. Chociaż w Ugandzie prowadzone są od blisko dwudziestu lat aktywne programy hospicyjne, zasady określające, że tylko lekarze mogą podawać morfinę początkowo ograniczają zasięg ruchu. W odpowiedzi na skoordynowane wysiłki międzynarodowych grup rzeczniczych i liderów w kraju, rząd Ugandy zmienił prawa, aby umożliwić pielęgniarkom i innym wyszkolonym personelom przepisywanie i podawanie morfiny. Ale chociaż Hospicjum Afryka Uganda jest teraz reklamowana jako afrykański model opieki paliatywnej, większość ludzi cierpiących pod koniec życia pozostaje nieleczonych, nawet w Ugandzie.
Chociaż zwolennikom w określonych obszarach geograficznych udało się poszerzyć dostęp, niektóre podstawowe założenia dotyczące ubóstwa utrzymują tę kwestię poza globalnym programem opieki zdrowotnej
[podobne: bimber hobby, rehabilitacja domowa warszawa, zespół abstynencyjny leczenie domowe ]

Tags: , ,

No Responses to “Bolesne nierówności – opieka paliatywna w krajach rozwijających się ad”

  1. Adrian Says:

    Często boli mnie głowa jakby to był tętniak

  2. Stefan Says:

    Article marked with the noticed of: rezonans magnetyczny[...]

  3. Dancing Madman Says:

    Jako, ze jestem cukrzykiem, kupiłem ten zachwalany olej

Powiązane tematy z artykułem: bimber hobby rehabilitacja domowa warszawa zespół abstynencyjny leczenie domowe